Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Co to jest uchwała reklamowa/krajobrazowa i jak wpływa na pracę agencji reklamowej

Bartosz Gajek18 sierpnia 2018Komentarze (0)

uchwała reklamowaUstawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) może Ci się kojarzyć z samorządem, ochroną środowiska i różnymi procedurami planistycznymi.

Od kiedy jednak pojawiła się Ustawa krajobrazowa gminy otrzymały instrument, z którego skorzystanie może mięć bezpośrednie i bardzo realne przełożenie na pracę Twojej agencji reklamowe.

Dlaczego?

Bo uchwała krajobrazowa to tak naprawdę…

Uchwała Reklamowa

Zgodnie z treścią art. 37a ustawy o planowaniu przestrzennym rada gminy może ustalić w formie uchwały zasady i warunki sytuowania:

  • obiektów małej architektury
  • tablic reklamowych
  • urządzeń reklamowych
  • ogrodzeń,

Dodatkowo uchwała reklamowa może w zakresie wspominanych obiektów, tablic, urządzeń i ogrodzeń doprecyzowywać ich:

  • gabaryty
  • standardy jakościowe
  • rodzaje materiałów budowlanych z jakich mogą być wykonane.

Innymi słowy rada gminy ma kompetencje, aby w drodze tzw. aktu prawa miejscowego w sposób drobiazgowy „narzucić” jakie parametry ma spełniać reklama outdoorowa.

Kogo dotyczy uchwała reklamowa?

A no nas wszystkich, bo jak wspomniałem jest to akt prawa miejscowego 😀.

Jak by tego było mało uchwała reklamowa potencjalnie obejmuje cały obszar gminy, a zatem warto wiedzieć czy takowa obowiązuje na terenie, gdzie będziesz świadczył swoje usługi.

Pisze „warto wiedzieć”, bo gmina ma prawo, a nie obowiązek podjąć taką uchwałę (możesz sprawdzić podjęte uchwały na serwisie BIP)

Potencjalnie najbardziej dotkliwym dla Twojej branży może być uchwalenie zakazu umieszczania tablic reklamowych i urządzeń reklamowych. Taki zakaz może obowiązywać dla poszczególnych obszarów gminy, które powinny być jednak dokładnie oznaczone.

Na szczęście w ustawie wprost spod regulacji została całkowicie wyłączona reklama indoorowa.

Jeżeli chcesz wiedzieć co grozi za nieprzestrzeganie uchwały krajobrazowej to koniecznie przeczytaj mój post o karze pieniężnej.

*****

Zobacz także:

Podziękowania dla:

  • Photo by Kai Oberhäuser on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 610 718e-mail: bartosz@gajekpartnerzy.pl

sklep ze wzorami umówumów bezpłatną konsultację

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bartosz@gajekpartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: