Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Co to jest uchwała reklamowa/krajobrazowa i jak wpływa na pracę agencji reklamowej

Bartosz Gajek18 sierpnia 2018Komentarze (0)

uchwała reklamowaUstawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 z późn. zm.) może Ci się kojarzyć z samorządem, ochroną środowiska i różnymi procedurami planistycznymi.

Od kiedy jednak pojawiła się Ustawa krajobrazowa gminy otrzymały instrument, z którego skorzystanie może mięć bezpośrednie i bardzo realne przełożenie na pracę Twojej agencji reklamowe.

Dlaczego?

Bo uchwała krajobrazowa to tak naprawdę…

Uchwała Reklamowa

Zgodnie z treścią art. 37a ustawy o planowaniu przestrzennym rada gminy może ustalić w formie uchwały zasady i warunki sytuowania:

 • obiektów małej architektury
 • tablic reklamowych
 • urządzeń reklamowych
 • ogrodzeń,

Dodatkowo uchwała reklamowa może w zakresie wspominanych obiektów, tablic, urządzeń i ogrodzeń doprecyzowywać ich:

 • gabaryty
 • standardy jakościowe
 • rodzaje materiałów budowlanych z jakich mogą być wykonane.

Innymi słowy rada gminy ma kompetencje, aby w drodze tzw. aktu prawa miejscowego w sposób drobiazgowy „narzucić” jakie parametry ma spełniać reklama outdoorowa.

Kogo dotyczy uchwała reklamowa?

A no nas wszystkich, bo jak wspomniałem jest to akt prawa miejscowego 😀.

Jak by tego było mało uchwała reklamowa potencjalnie obejmuje cały obszar gminy, a zatem warto wiedzieć czy takowa obowiązuje na terenie, gdzie będziesz świadczył swoje usługi.

Pisze „warto wiedzieć”, bo gmina ma prawo, a nie obowiązek podjąć taką uchwałę (możesz sprawdzić podjęte uchwały na serwisie BIP)

Potencjalnie najbardziej dotkliwym dla Twojej branży może być uchwalenie zakazu umieszczania tablic reklamowych i urządzeń reklamowych. Taki zakaz może obowiązywać dla poszczególnych obszarów gminy, które powinny być jednak dokładnie oznaczone.

Na szczęście w ustawie wprost spod regulacji została całkowicie wyłączona reklama indoorowa.

Jeżeli chcesz wiedzieć co grozi za nieprzestrzeganie uchwały krajobrazowej to koniecznie przeczytaj mój post o karze pieniężnej.

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?

umowa o administrowanie stroną internetową

Brak czasu na czytanie?

 

Zobacz także:

Podziękowania dla:

 • Photo by Kai Oberhäuser on Unsplash

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Bartosz Gajek

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: