Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Rekomendacje UOKiK dla influencerów a prawo

Bartosz Gajek18 listopada 2022Komentarze (0)

Na koniec września Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował obszerny dokument „Rekomendacje Prezesa UOKiK dotyczące oznaczania treści reklamowych przez influencerów w mediach społecznościowych„.

Myślę, że nie uznasz tego za „spoilerowanie” Ci publikacji UOKiK jeżeli uchylę Ci tutaj rąbka tajemnicy i powiem, że dokument dotyczy tego jak… oznaczać treści reklamowe w mediach społecznościowych 😉.

A gdybyś nadal odczuwał niedosyt informacji to odsyłam Cię do oficjalnego FAQ, gdzie urząd rozwija temat.

I chociaż „Rekomendacje” są przepełnione różnymi zaleceniami co do technikaliów reklamowych i operowania hashtagami to w temacie prawa są raczej… oszczędne.

Dlatego z przyjemnością przyjąłem zaproszenie kanału Kaizen Ads i dzięki uprzejmości Klaudii Białas miałem okazję porozmawiać trochę o prawnych aspektach influencer marketingu.

Omówiliśmy wytyczne UOKiK i ustawowe podstawy do ich wydania, a także dlaczego influencerzy współpracujący z markami oraz agencjami powinni zadbać o umowy.

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?umowa o obsługę social media

Zobacz także:

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Bartosz Gajek

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: