Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Prawo reklamy i promocji w 2020 roku – moje podsumowanie oraz przewidywania

Bartosz Gajek10 stycznia 2021Komentarze (0)

Prawo reklamy i promocjiZupełnie jak w ubiegłym roku tym razem również  na nowymarketing.pl miałem okazję trochę podsumować i trochę powieszczyć.

A o czym?

O ano prawie reklamy i marketingu, ma się rozumieć 😁.

Troszkę było o COVIDZIE, no ale MUSIAŁO, bo to podsumowanie 2020 więc jakże o nim nie powiedzieć.

Bo reklamodawcy bardzo odpowiedzialnie korzystali z motywu COVID-19. Bardzo.

Też trochę było o tych sławetnych sądach ds. ochrony własności intelektualnej.

A te ruszyły. Przyznam się bez bicia, że w projekt powątpiewałem, a tu proszę – ruszyły!!!

Troszkę też odpowiedziałem jak to Unia bierze pod ochronę użytkowników biznesowych wszelkich platform e-commerce, app storów, wyszukiwarek oraz mediów społecznościowych. Mowa o Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1150.

Gdy zastanawiałem się na 2021 to nie mogłem pominąć projektowanego właśnie prawa telekomunikacyjnego, które kompleksowo ureguluje zasady prowadzenia marketingu bezpośredniego.

Druga kwestia to ochrona najmłodszych przed reklamami „śmieciowego jedzenia”. Tę lukę w prawie najpierw załatał branżowy akt samoregulacji, a następnie (znowu) zmiany w sprawie wymusił Parlament Europejski. W rezultacie nasz ustawodawca w pocie czoła pracuje nad dużą zmianą ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o kinematografii.

W artykule „Prawo na przełomie 2020/2021” (tutaj cz.1 a tu cz.2) również z moi koledzy i koleżanki prawnicy dzielą się ciekawymi przemyśleniami więc tym bardziej zapraszam do obszernej lektury 😃.

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?

umowa o obsługę social media

Brak czasu na czytanie?

Zobacz także:

Podziękowania dla:

 • Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Bartosz Gajek

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: