Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Prawo reklamy i marketingu w 2019/2020 – podsumowuję, wieszczę i przewiduję

Bartosz Gajek20 grudnia 2019Komentarze (0)

Na nowymarketing.pl ukazał się dzisiaj artykuł, gdzie wraz z innymi znamienitymi prawnikami miałem okazję rozprawiać o zmianach w prawie reklamy i marketingu.

A wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy.

Początek roku to pierwsza, rekordowa kara za naruszenie RODO. Koniec też na wysoką nutę: uchylenie tej rekordowej kary przez sąd.

Pojawiła się ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych wprowadziła jednolite standardy dla stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeżeli projektujesz i kodujesz coś dla sektora publicznego to warto znać (uprzedzam: czerstwa lektura 😁).

A co przyniesie 2020 rok?

Nowa ustawa o wyrobach medycznych wręcz drobiazgowo określi czego w reklamie wyrobów medycznych nie będzie wolno.

Z kolei super-sądy dedykowane tylko do spraw z zakresu prawa autorskiego, prawa reklamy oraz nieuczciwej konkurencji  to szansa na profesjonalizację sporów, które wymagają od sędziego naprawdę głębokiej specjalizacji.

Więcej znajdziesz na w artykule „Prawo na przełomie 2019/2020

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bartosz Gajek (@gajekbartosz) on

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?

Umowa na obsługę social media

Brak czasu na czytanie?

Zobacz także:

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Bartosz Gajek

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: