Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Prawo reklamy i marketingu w 2019/2020 – podsumowuję, wieszczę i przewiduję

Bartosz Gajek20 grudnia 2019Komentarze (0)

Na nowymarketing.pl ukazał się dzisiaj artykuł, gdzie wraz z innymi znamienitymi prawnikami miałem okazję rozprawiać o zmianach w prawie reklamy i marketingu.

A wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy.

Początek roku to pierwsza, rekordowa kara za naruszenie RODO. Koniec też na wysoką nutę: uchylenie tej rekordowej kary przez sąd.

Pojawiła się ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych wprowadziła jednolite standardy dla stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeżeli projektujesz i kodujesz coś dla sektora publicznego to warto znać (uprzedzam: czerstwa lektura 😁).

A co przyniesie 2020 rok?

Nowa ustawa o wyrobach medycznych wręcz drobiazgowo określi czego w reklamie wyrobów medycznych nie będzie wolno.

Z kolei super-sądy dedykowane tylko do spraw z zakresu prawa autorskiego, prawa reklamy oraz nieuczciwej konkurencji  to szansa na profesjonalizację sporów, które wymagają od sędziego naprawdę głębokiej specjalizacji.

Więcej znajdziesz na w artykule „Prawo na przełomie 2019/2020

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bartosz Gajek (@gajekbartosz) on

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?Brak czasu na czytanie?

Chcesz otrzymywać dodatkowe materiały i aktualizacje?

Zobacz także:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 610 718e-mail: bartosz@gajekpartnerzy.pl

sklep ze wzorami umówumów bezpłatną konsultację

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bartosz@gajekpartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: