Bartosz Gajek

adwokat

Jako adwokat pomagam kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe. Przeczytasz tutaj jak uniknąć błędów popełnianych w Twojej branży – tych najczęstszych i… tych najbardziej kosztowych. Podpowiem Ci jak umowy mogą chronić efekty Twojej pracy i jak zadbać o to, żeby zawsze działały na Twoją korzyść. Wreszcie poradzę Ci jak porozumieć się z trudnym klientem (TYM który spędza Ci sen z powiek), a gdy wszystko inne zawiedzie – jak skutecznie dochodzić swoich praw przed sądem...
[Więcej >>>]

Umów bezpłatną konsultację

Sklep z umowami

Nowa ustawa o wyrobach medycznych sporo namiesza w ich reklamie

Bartosz Gajek06 listopada 2019Komentarze (0)

nowa ustawa o wyrobach medycznychW zeszłym tygodniu na portalu nowymarketing.pl ukazał się mój artykuł „Nadchodzi rewolucja w reklamie wyrobów medycznych. Kary mogą sięgnąć nawet 2.000.000 zł!

Pisząc o rewolucji w reklamie naprawdę nie przesadzałem. Kroi się coś grubego.

Sprawcą całego zamieszania jest nowa ustawa o wyrobach medycznych, której projekt trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Nowa ustawa? A dopiero co rozmawiałem z Katarzyną Kroner na temat zasad promocji i reklamy wyrobów medycznych „po staremu”.

Cóż zmianę prawa wymusiła Unia Europejska, a nowa ustawa o wyrobach medycznych służy dostosowaniu obowiązującego porządku prawnego do dwóch aktów Parlamentu Europejskiego i Rady (UE): rozporządzenia 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych i rozporządzenia 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro.

Przy tej okazji nasza rodzima ustawa otrzymała cały rozdział poświęcony reklamie.

Projektowane przepisy drobiazgowo i pieczołowicie określają co wolno a czego nie przy reklamie wspomnianych produktów.

Jak te zasady będą egzekwowane?

Co pomocą pieniężnych kar administracyjnych. Takich do 2.000.000 zł 😳.

Z podsumowaniem nowych zasad reklamy możesz zapoznać się w moim artykule lub w dzisiejszym odcinku podcastu.

Potrzebujesz sprawdzonego wzoru umowy?Brak czasu na czytanie?

Chcesz otrzymywać dodatkowe materiały i aktualizacje?

Zobacz także:

Podziękowania dla:

  • Photo by Abby Anaday on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 607 610 718e-mail: bartosz@gajekpartnerzy.pl

sklep ze wzorami umówumów bezpłatną konsultację

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest GAJEK PARTNERZY ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI SPÓŁKA PARTNERSKA z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bartosz@gajekpartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: